Jose Mourinho u kombinovanom sastavu savladao Bournemouth!

Manchester United je u okviru 35. kola gostovao kod Bournemoutha, gdje je strateg Mourinho u kombinovanom sastavu istrčao na teren i uspio savladati rivala sa 0:2.

Na gostovanju kod Bournemoutha, Mourinho je tražio pobjedu, a neki od onih koji su razočarali protiv West Broma preselili su na klupu. Tako je klupa Uniteda bila Bailly, Blind, Young, Matić, Sanchez, Lukaku, redom s igračima koji bi uglavnom u većini momčadi bili stalni starteri.

Prvih 30 minuta obje ekipe su igrale veoma tromo, ali onda je nakon dobre akcije Lingarda i Herere, lopta došla do Smallinga koji postiže pogodak za vodstvo Đavola od 0:1. Konačan rezulat je postavljen u 71. minuti kada je Paul Pogba uposlio Lukaku za njegov 27. pogodak u sezoni.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a United je s ova tri boda zadržao prednost nad prvim pratiteljima u borbi za drugo mjesto.