JURE PREMA NASLOVU: Liverpool slavio u Merseyside derbiju!

U ponajvećem engleskom derbiju nogometaši Liverpoola slavili su protiv Evertona rezultatom 5:2. ‘Redsi’ su tako nastavili sjajan niz i još uvijek ne znaju za poraz ove sezone.

Momčad Jurgena Kloppa ostvarila je 14. pobjedu uz jedan remi pa sada ima velikih 11 bodova više od branitelja naslova Manchester Cityja koji se nalazi na trećem mjestu.

Merseyside derbi obilježila su dva potpuno različita poluvremena. U prvih 45 minuta gledatelji su vidjeli čak šest golova, dok je u nastavku postignut samo jedan gol i to u 90. minuti susreta.

‘Redsi’ su poveli u šestoj minuti pogotkom Origija na asistenciju Manea, a u 17. minuti je Shaqiri pogodio za 2:0. Keane je smanjio u 21. minuti, no uslijedila su još dva pogotka domaćina, a strijelci su bili još jednom Origi (31) i Mane (45).

U samoj završnici prvog poluvremena Richarlison je uspio smanjiti na 4:2, a konačnih 5:2 postavio je Wijnaldum u 90. minuti utakmice.

Everton već 20 godina nije upisao pobjedu na mitskom Anfieldu, a u posljednjih 20 utakmica Liverpool nije doživio poraz od gradskog rivala što je najduži niz u povijesti Merseyside derbija.

Everton je u zoni ispadanja sa 14 bodova iz 15 kola.