Juve nadigrao Violu i osigurao osmi uzastopni Scudetto!

Pobjedom nad Fiorentinom Juventus je pet kola prije kraja i zvanično postao prvak Italije. Stara dama je 33. rundi ovosezonskog izdanja Serije poslije preokreta savladala Violu s 2:1.

Meč za goste iz Firence je počeo odlično. Nakon dobre akcije lopta je došla do Nikole Milinkovića koji nije imao problema da pogodi.

Kazna za promašaje Fiorentine poslije gola Milenkovića stigla je u 37. minuti. Miralem Pjanić je izveo korner s desne strane, a na prvoj stativi se najbolje snašao Alex Sandro koji pogađa za poravnjanje rezultata.

Juventus je u nastavku nastavio sa silovitom igrom koja je urodila plodom u u 53. minuti kada je autogol postigao German Pezzella.

Timu iz Torina je ovo 37. osvojeni Scudetto na terenu, a zvanično 35. obzirom da FIGC Staroj dami ne priznaje dvije oduzete titule zbog afere Calciopoli.