Juventus bez Ronalda slavio nakon preokreta na nezgodnom gostovanju u Bergamu.

Aktuelni italijanski prvak Juventus je u okviru 13. kola nakon preokreta savladao Atalantu rezultatom 3:1.

Atalanta je u prvom dijelu utakmcie bila bolji rival. Jedina prilika vrijedna pomena je svakako neiskorišten jedanaesterac, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Već na samom početku drugog dijela, Juventus je poklekao. Gosens je iskorsitio jednu gužvu u kaznenom prostoru Juventusa i pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Nadu gostima vratio je po ko zna koji put preporođeni Higuain 74. minuti. Isti igrač je osam minuta kasnije potpuno preokrenuo utakmicu na 2:1.

Konačin 3:1 postavio je Dybala u dubokoj sudijskoj nadoknadi kada je u porepoznatljivom prodoru matirao golmana u bliži ugao.

Vrijedi napomenuti da je ‘Stara dama’ u ovoj utakmici bila bez Cristiana Ronalda koji je prema navodima iz Italije pretrpio lakšu povredu koljena.