Juventus je još uvijek krupan zalogaj za Inter

Nogometaši Juventusa pobijedili su na Giuseppe Meazzi u velikom derbiju Serije A ekipu Intera rezultatom 2:1.

Odlično je krenuo meč po Staru damu. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je već u četvrtoj minuti lijepo uposlio Dybalu, koji preciznim udarcem dovodi goste u vodstvo.

U 17. minuti sporni detalj u šesnaestercu Juventusa. De Ligt je igrao rukom, a sudija Rocchi je nakon konsultacije VAR-a dosudio penal. Siguran s bijele tačke bio je Martinez za veliko slavlje domaćih navijača.

U drugom dijelu meča, Conte ne može biti zadovoljan predstavom svojih izabranika. Konstantan presing Juventusa nije dozvoljavao kreiranje akcija, a posao je dodatno otežala i povreda Sensija.

Utakmica je bila riješena deset minuta prije kraja susreta. Rezervista Higuain, koji je u igru ušao u 62. minuti umjesto Bernardeschija, postavio je konačnih 1:2 nakon asistencije Bentancura.

Juventus je večerašnjom pobjedom prestigao upravo Inter na liderskoj poziciji i sada od velikog rivala ima jedan bod više i pokazao da je još uvijek krupan zalogaj za rivale.