Juventus korak bliže tituli: Majstorije Dybale i Higuaina u pobjedi protiv Palerma!

U prvom susretu 25. kola italijanske Serije A fudbaleri Juventusa večeras su na domaćem terenu bez većih problema savladali Palermo ubjedljivim rezultatom 4:1 i nalaze se još jedan korak bliže odbrani titule.

Iako nije briljirala, Stara dama je od poletka meča bila opasnija, što im se isplatilo već u 13. minuti kada je Marchisio pogodio za 1:0. Pet minuta pred odlazak na odmor domaći su povećali svoju prednost. Sa oko 25 metra Dybala izvodi savršen slobodnjak i pogađa same rašlje nemoćnog Posavca.

U 63. minuti Dybala sjajno upošljava Higuaina koji majstorski prebacuje golmana Palerma za ubjedljivih 3:0. Argentinac je ovim golom izbio na čelo liste strijelaca Serije A sa 19 golova, jednim više od Edina Džeke.

U finišu je Dybala postigao svoj drugi gol na utakmici, dok je konačnih 4:1 postavio Chochev u trećoj minuti sudijske nadoknade. Juventus je i dalje prvi na tabeli sa 63 boda, deset više u odnosu na Romu. Palermo je na 18. mjestu sa samo 14 bodova.