Juventus rutinski razbio Genou na gostovanju i nastavio pohod ka dugo očekivanom vrhu Serije A

JuventusGEN

Nogometaši Juventusa upisali su rutinski pobjedu na gostovanju kod Genoe rezultatom 3:0 u okviru šestog kola italijanske Serije A.

‘Stara dama’ nije imala mnogo problema na gostovanju u pohodu na dugo očekivanom vrhu Serije A koji je primarni cilj Thiaga Motte ove sezone.

Utakmica je riješena u drugom poluvremenu, a centralna figura utakmice je bio Dušan Vlahović sa dva pogotka u 48. sa bijele tačke, odnosno u 55. minuti susreta.

Konačan rezultat ovog dvoboja postavio je Conceicao u 85. minuti kada je iskoristio dodavanje Thurama za tri boda svog tima.

Juventus je nakon ovog trijumfa zauzeo lidersku poziciju Serije A sa 12 bodova, dok je Udinese šesti sa dva boda manje od današnjeg rivala.

U narednom kolu, Juventus će igrati protiv Cagliarija na domaćem terenu, dok Udinese očekuje okršaj sa Atalantom na gostujućem terenu.