Kakav potez Teveza! Magičnom golčinom utišao navijače najljućeg rivala!

U 13. kolu argentinske Primere večeras je na Monumentalu u Buenos Airesu odigran jedan od najvećih svjetskih nogometnih derbija, istinski nogometni spektakl koji donosi strast koja se nigdje drugo na planeti ne može osjetiti.

Večerašnja utakmica je imala sve: magičnu atmosferu, dramu, golove, preokret, promašaje, majstorije, žestoke duele. U takvoj situaciji Boca je zaledila najljućeg rivala i bacila 66 hiljada navijača na Monumentalu u očaj.

Čovjek odluke bio je neuništivi Calos Tevez, ikona Bombonjere i fudbaler koji će nakon ovog klasika imati status besmrtnog među Bocinim pristalicama, ako to veći i ranije nije imao. Za ovo se jednostavno živi.

Počelo je sjajno za goste. Tevez je u 14. minuti asistirao Bouu, koji pogođa za 1:0, ali do poluvremena je viđen preokret Rivera i erupcija oduševljenja na tribinama. Prvo Driussi zabija za 1:1, a onda u 40. minuti Alario donosi vodstvo crveno-bijelima.

Sredinom drugog dijela Tevez donosi Boci izjednačenje nakon velike greške golmana Rivera. A onda spektakl. Da nije za staro gvožđe Carlitos je pokazao u 82. minuti, kada plasiranim udarcem sa ivice šesanesterca skida paučinu Riverovog gola.

U nadoknadi je Boca u potpunosti dokrajčila ljutog rivala kada je Centurion postigao gol za konačnih 4:2. Definitivno, utakmica za sve vremena. Carlitos nakon ovoga komotno može u penziju, jer ovo ne mogu da kupe ni silni kineski milioni.