Kakav projektil: Bomba Paredesa koju ne bi odbranila ni tri golmana!

Fudbaleri Rome su na svom Olimpicu savladali ekipu Torina u okviru 25. kola italijanske Serije A sa ubjedljivih 4:1. Vučica je od samog početka krenula agresivno prema golu gostiju i već u 10. minuti utakmice stigla do vodstva.

[ads1]

Strijelac je bio fantastični Edin Džeko kojem je ovo bio 19. gol u sezoni čime se izjednačio sa Higuainom na vrli liste strijelaca. Prednost domaćih je udvostručio Mohamed Salah sjajnim golom u 17. minuti.

U drugom poluvremenu Torino je pokušao da se vrati u meč, ali svi pokušaji su pali u vodu kada u 66. minuti sijevnula bomba Paredesa. Nakon kornera Nainggolana lopta se odbila do Argentinca koji hvala volej i postiže spektakularan gol.

U 84. minuti gosti su preko Maxija Lopeza smanjili rezultat na 1:3, ali u prvoj minuti sudijske nadoknade neumorni Radja Nainggolan zabija za konačnih 4:0 na asistenciju rezerviste Francesca Tottija.