Kakav projektil: Medunjanin iz voleja zakucao loptu u mrežu Estonaca

U okviru prvog kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine, reprezentacija Bosne i Hercegovine je na Bilinom polju u Zenici ugostila Estoniju i slavila sigurnu pobjedu rezultatom 5:0.

[ads1]

Zmajevi su poveli već u 7. minuti, a strijelac je bio Spahić. Prednost je udvostručio Edin Džeko sa bijele tačke u 23. minuti. Golova nije bilo sve do 71. minute kada je viđen najljepši detalj na utakmici.

Pjanić je iz kornera odlično odigrao na vrh kaznenog prostora gdje je natrčao Medunjanin, te iz voleja zakucao loptu u mrežu gostiju. Neodbranjivo…

Do kraja susreta golove za bh. tim postigli su još i Ibišević i Spahić za konačnih i ubjedljivih 5:0 na Bilinom polju i siguran start kvalifikacija.