KAKAV SPEKTAKL! Alcaraz se ‘vratio iz mrtvih’ i srušio Sinnera za veliko finale Roland Garrosa

Španski teniser Carlos Alcaraz plasirao se u finale Roland Garrosa nakon što je u spektakularnom polufinalu pobijedio Jannika Sinnera sa 3:2, po setovima 2:6, 6:3, 3:6, 6:4 i 6:3.

Sinner je fenomenalno otvorio meč, te je prvi reket svijeta osvojio uvodna četiri breaka prvog seta, dok je Alcaraz definitivno izgledao neprepoznatljivo u tim momentima. Zatim je Španac uspio malo zaprijetiti, vratio je break, ali ga je i izgubio u narednom gemu, pa je Italijan osvojio prvi set sa 6:2.

Ušao je lider ATP liste sjajno i u drugi set. Rani break mu je donio vodstvo od 2:0 u gemovima, no Alcaraz potom kreće u furiozan napad prema rivalu. Razbio je popularni Carlitos protivnika iz Italije u ostatku drugog seta kojeg je na kraju dobio sa 6:3 i izjednačio rezultat na 1:1.

Izgubio je najbolji igrač planete servis u trećem gemu trećeg seta. Činilo se da u tim trenucima sve ide na stranu Carlosa, ali ubrzo je Jannik potpuno preokrenuo meč na svoju stranu. Uslijedio je break Sinnera, zatim je spasio četiri lopte na svoj servis, da bi potom oduzeo servis rivalu u šestom gemu i osvojio set sa 6:3.

Četvrti set donio je dosta sigurniju igru na servisu kod oba igrača. Nije bilo šanse za break sve do 10. gema kada je Sinner napravio četiri greške kod 30:0 i Alcaraz dolazi do seta sa 6:4, te poravnanja rezultata na 2:2.

Nastavio je Alcaraz pogađati baš sve u petom i odlučujućem setu. Odmah je došao do breaka, a onda i odbranio napade protivnika za povratkom u meč. Do kraja je španski teniser sačuvao prednost, dobio set sa 6:3 i otišao u finale gdje ga čeka meč sa boljim iz duela Alexandera Zvereva i Caspera Ruuda.