Kakva utakmica i kakva ludnica! Ovo može napraviti samo Barcelona!

Fudbaleri Barcelone savladali su PSG u revanš meču osmine finala Lige prvaka rezultatom 6:1 i tako prošli u četvrtfinale. Katalonci su večeras napravili čudo koje se rijetko viđa u fudbalu i sasvim sigurno ispisali historiju.

[ads1]

Barcelona je do prednosti stigla već u trećoj minuti kada je gol postigao Luis Suarez. U 40. minuti vodstvo domaćina je udvostručeno nakon što je autogol postigao Kurzawa. U 50. minuti Leo Messi je pogodio sa bijele tačke i nagovijestio da bi moglo desiti neviđeno čudo.

Ipak, Cavani pogađa u 62. minuti utakmice i utišava tribine Nou Campa. Tada su Barci trebala još tri gola, a onda je krenulo ludilo. Prvo je u 88. minuti Neymar spektakularnim golom pogodio za 4:1, a dvije minute kasnije isti igrač je postigao gol za 5:1.

Nakon toga su svi krenuli prema golu Parižana što im se isplatilo u posljednjoj minuti utakmice kada je Sergi Roberto postigao gol za nevjerovatno čudo Katalonaca i neviđeno slavlje na Nou Campu. O ovom meču će se još dugo pričati.