Kakve majstorije Brazilca: Oscar obrukao Masona i Lamelu

Tottenham je u londonskom derbiju odigranom u okviru 14. kola Premiershipa ugostio Chelsea.

Susret odigran na stadionu “White Hart Lane” završen je nepopularnim rezultatom 0:0, a više razloga za zadovoljstvo ima Chelsea pošto je prvi put nakon aprila sačuvao mrežu u gostima.

Bliži pobjedi bili su fudbaleri Tottenhama koji su imali nekoliko dobrih prilika, ali bh. reprezentativac na golu Plavaca, Asmir Begović sjajno je zaustavljao pokušaje fudbalera Chelsea.

Sjajni brazilac Oscar imao je na ovoj utakmici dva sjajna poteza kojim je osramotio igrače Tottenhama. Najprije je pred kraj prvog poluvremena loptu kroz noge proturio Masonu, da bi u nastavku na isti način nastradao i Lamela.

Ovim bodom Chelsea je došao do 14. pozicije sa 15 osvojenih bodova, dok je Tottenham peti sa 25 osvojenih bodova.