Kamerun teškom pobjedom nad Burkinom Faso otvorio Afrički kup nacija

Reprezentacija Kameruna je u okviru prvog kola Afričkog kupa nacija savladala reprezentaciju Burkine Faso rezultatom 2:1.

Prvi pogodak je pao u 24. minutu susreta, a tada je Gustavo Sangare iskoristio odličan centaršut i pogodio za vodstvo Burkine Faso.

Igrao se 37. minut kada je došlo do sporne situacije. Andre Zambo Anguissa je nakon duela sa protivničkim igračem pao u šesnestercu Burkine.

Nakon gledanja VAR-a sudac Mustapha Ghorbal je dosudio jedanaesterac, a Vincent Aboubakar je donio izjednačenje Kamerunu.

Poslije samo nekoliko minuta, sudac Ghorbal svira drugi jedanaesterac za reprezentaciju Kameruna. Aboubakar je bez puno muke poslao loptu u mrežu gola gostiju za preokret rezultata.

Rezultat iz prvog poluvremena glasio je 2:1, a to je bio ujedno i konačan rezultat susreta. U drugom duelu prvog kola grupe “A” večeras se sastaju Etiopija i Zelenortski Otoci.