Kao nekada! Majstorija Wesleyja Sneijdera u visokoj pobjedi Galatasaraya!

U susretu 16. kola turske Super lige, Galatasaray je ugostio ekipu Alanyaspora i isprato ih kući sa pet komada u njihovoj mreži. Galata je za samo deset minuta postigla tri gola i u potpunosti razbila protivnika.

Galatasaray igra kao nekada, a u večerašnjoj utakmici briljirao je Wesley Sneijder, koji je meč završio sa tri asistencije i jednim golom. Nigel De Jong je u 30. minuti doveo domaćina u vodstvo, da bi Shahbazzadeh već u 39. izjednačio.

Radost Alanye je kratko trajala, pošto je štoper gostiju Gassama nespretno pogodio sopstenu mrežu. U drugom poluvremenu viđena je rapsodiju žuto-crnih. Najljepši detalj desio se u 51. minuti kada Sneijder sjajnim golom matira Zlamala.

Do kraja je domaćin postigao još dva gola preko Derdiyoka i Josue, za ubjedljivu i sigurnu pobjedu od 5:1. Galatasaray je ovim trijumfom stigao do treće pozicije sa samo tri boda zaostatka za vodećim Basaksehirom.