Karamele srušile Chelsea i dodatno zakomplikovale borbu na vrhu!

Nogometaši Evertona su u 31. kolu engleskog Premiershipa savladali Chelsea rezultatom 2:0 i na taj način zakomplikovao mjesta koja osiguravaju Ligu prvaka.

Chelsea je odigrao jednu od najlošijih utakmica ove sezone u domaćem prvenstvu, što je domaćin na Goodisonu, Everton iskoristio i stigao do trijumfa koji im garantuje miran finiš sezone bez brige o borbi za opstanak.

Pogoci su postignuti u drugom poluvremenu. Najprije se nakon kornera Richarlison najbolje snašao i glavom pospremio loptu u mrežu u 49. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Gylfi Sigurdsson u 72. minuti.

Marcos Alonso je napravio penal nad Richarlisonom, Islanđanin je šutirao, Kepa arrizabalaga odbio loptu nazad do Sigurdssona koji je šalje u mrežu za konačnih 2:0.