Katastrofalan poraz Lazija, Sevilla, Celtic i Basel osigurali narednu rundu

Večeras je u terminu od 18:55 odigrano 12 susreta Europa lige od kojih izdvajamo katastrofalan poraz Lazija u posljednjim sekundama protiv Celtica.

Rimski tim poveo je pogotkom Immobilea u 7. minuti, a do kraja prvog dijela pogodio je Forrest za Celtic i tako izjednačio rezultat.

U drugom dijelu nije bilo većih uzbuđenja sve do posljednje minute i katastrofalne greške koja je predvodila pogotku Ntchama i velikom slavlju tima koji je pošao u narednu rundu takamičenja.

Utakmica Dudelangea i Seville igrala se na stadionu Josy Barthel koji je zaista u užasnom stanju. No, i pored toga vidjeli smo šest golova, a španski tim je slavio sa ubjedljivih 5:2 i prošao dalje.

Basel je kao domaćin u Švicarskoj savladao Getafe rezultatom 2:1 i na taj način baš kao Sevilla i Celtic osigurao narednu rundu takmičenja.

Linz je iznenađujuće savladao indisponirani PSV, Qarabag je nakon preokreta poražen od APOEL-a, dok je Sporting rutinski završio posao protiv Rosenborga.

Krasnodar je sa 3:1 bio bolji od Trabzonspora, Liege je kod kuće savladao Eintracht u zanimljivoj utakmici rezultatom 2:1. Lugano i Malmo odigrali su meč bez pobjednika i pogodaka.