Kauboji trijumfalno otvorili drugi krug Evropskog prvenstva

Rukometaši Hrvatske pobijedili su u Beču u prvoj utakmici drugog kruga Evropskog prvenstva domaću selekciju Austrije rezultatom 27:23.

Hrvatska je od početka utakmice bila bolji protivnik i već nakon polovine prvog poluvremena imali su i četiri gola prednosti (8:4). Takav omjer snage zadržali su i do odlaska na odmor kada je bilo 13:8.

Kauboji ni u nastavku meča nisu niti u jednom trenutku dopuštali domaćinima da se približe te se čini da su igrali koliko je dovoljno da ostvare novi trijumf.

Najbolji u Hrvatskoj bio je Zlatko Horvat sa šest pogodaka, dok je veliku pomoć imao u Domagoju Duvnjaku i Luki Cindriću, koji su postigli po pet golova.

Kod domaćina Austrije istakao se Robert Weber koji je postigao šest golova, a vrijedi izdvojiti da je golman Thomas Eichberger imao 10 odbrana.