Golman minhenskog Bayerna Manuel Neuer je otkrio kako će od sljedeće sezone mjesto među stativama definitivno prepustiti zimskom pojačanju Bavaraca.
Neuer je godinama unazad pokazao da je jedan od najboljih golmana na svijetu, a pored toga je pokazao i da nema problema prepustiti ‘jedinicu’ daleko mlađem kolegi pred kojim je velika budućnost.
Nijemac je produžio ugovor s minhenskim klubom do ljeta 2026. godine, a nedavno je otkrio kako će od naredne sezone imati ulogu rezervnog golmana.
Prvi golman Bavaraca će biti zimski novajlija Jonas Urbig koji je stigao zimus iz Kolna za sedam miliona eura i s Bayernom potpisao ugovor do ljeta 2029. godine.
“Mislim da bi već ove sezone Urbig trebao dobiti nekoliko utakmica na golu i očekujem da će braniti na bar dvije utakmice Kupa.”
“Istina je da postoji određeni dogovor i da pokušavamo osigurati maksimalne uslove da Jonas može da se razvija, a to može uraditi samo ako igra. Shodno tome, u konsultaciji s trenerom, a i s našim golmanskim timom, Jonas će polako početi dobijati priliku na golu ove sezone nakon čega će postati prvi golman Bayerna”, rekao je Neuer.
Priliku za dokazivanjem će Urbig imati u naredne dvije utakmcie Kupa Njemačke s obzirom da je njegov stariji kolega suspendovan zbog crvenog kartona iz prošle sezone.