Klopp je specijalista za velike klubove! Redsi očitali lekciju Arsenalu!

U derbi utakmici 27. kola engleske Premier lige Liverpool je na svom Afieldu ugostio ekipu Arsenala i u sjajnoj utakmici slavio sigurnu pobjedu rezultatom 3:1. I drugi put ove sezone Redsi su bili bolji od Tobdžija.

Tim Jurgena Kloppa je stigao do vodstva iz prve prave prilike. U 9. minuti Sadio Mane je pucao iskosa sa desne strane, lopta stiže do Firmina koji je sa četiri-pet metara zakucava u mrežu za prednost od 1:0.

U 40. minuti Redsi stižu i do drugog pogotka. Roberto Firmino je uzvratio Maneu za asistenciju s početka utakmice, a Senegalac je neodbranjivo šutirao iskosa s desne strane i pogodio za 2:0.

Alexis Sanchez je dobio priliku za igru na startu drugog poluvremna, što se Topnicima odmah isplatilo. U 57. minuti Topnici su se vratili u igru kada je Sanchez lijepo proigrao Welbecka, a ovaj još ljepše prebacio Mignoleta i smanjio na 2:1.

U samoj završnici Wijnaldum je ovjerio trijumf Liverpoola, koji je danas zaista bio bolji i zasluženo je slavio. Arsenal je ostao na 50 bodova i sada je na petom mjestu, a samo bod manje ima Manchester United. Redsi su treći sa 52 boda.