Kolumbija razbila Poljsku i eliminisala je sa Mundijala!

Selekcija Kolumbije porazila je sinoć u okviru drugog kola Svjetskog prvenstva u Rusiji momčad Poljske rezultatom 3:0 i tako ih ostavila bez ikakvih šansi za prolazak u narednu fazu takmičenja.

[ads1]

Kolumbija je povela pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Rodriguez je prelijepo ubacio, a Mina u petercu glavom udara loptu ispred Szczesnog i šalje je u mrežu za 1:0 i tim se rezultatom otišlo na odmor.

U 70. minuti Kolumbija je udvostručila prednost. Quintero je uspolio Falcaa koji izlazi sam na Szczesnog i rutinski šalje loptu pored njega za 2:0. To je za popularnog El Tigrea bio prvi pogodak na svjetskim prvenstvima kojeg je znao veoma emotivno proslaviti.

Samo pet minuta kasnije Rodriguez je upisao i drugu asistenciju, a Cuadrado je ovaj put bio uspješniji u duelu jedan na jedan sa golmanom Poljske za konačnih 3:0.