Konačno prava utakmica Građana: Manchester City deklasirao Burnley!

Aktualni engleski nogometni prvak Manchester City slavio je s uvjerljivih 4:1 na gostovanju kod Burnleyja i privremeno preuzeo drugo mjesto ljestvice Premier lige.

Izabranici Pepa Guardiole ostvarili su desetu pobjedu u 15 ovosezonskih utakmica u Premier ligi. Najveće zasluge za tri boda idu Brazilcu Gabrielu Jesusu koji je bio strijelac prva dva pogotka (24, 50).

U 68. minuti Rodrigo povećava vodstvo Cityja na 3:0, a u 87. minuti Mahrez poentira za 4:0. Težak poraz Burnleyja smanjio je Brady pogotkom u 89. minuti.

Manchester City sada čeka gradski derbi na Etihadu protiv Manchester Uniteda, koji je na rasporedu u subotu, 7. decembra u 18.30 sati.

U prvom dvoboju 15. kola Crystal Palace je na svom terenu pobijedio Bournemouth s 1:0, a strijelac je bio ganski veznjak Jeffrey Schlupp u 76. minuti.

Na tablici je vodeći Liverpool sa 40 bodova iz 14 utakmica. Na drugom mjestu po 32 boda imaju Manchester City i Leicester.