KONTRAVERZNA UTAKMICA: Viola slavila na gostovanju kod SPAL-a!

Fiorentina je u okviru 24. kola italijanske Serie A u stigla na gostovanje kod SPAL-a i ostvarila pobjedu 4:1 u zaista kontraverznoj utakmici.

U 36. minuti SPAL je postigao gol za 1:0 iz prvog upućenog šuta prema golu Fiorentine, a strijelac je bio Andrea Petagna.

Fiorentina je ipak uspjela stići do izjednačenja prije odlaska na odmor, kada je Edimilson Fernandes pogodio za 1:1.

SPAL je uspio postići gol za 2:1 i krenulo je veliko slavlje domaćih navijača međutim sudija je dobio informaciju iz VAR sobe zbog detalja koji se desio nešto ranije kada je Chiesa zaustavljen u šesnaestercu SPAL-a.

Nakon nekoliko minuta vijećanja sudija je odlučiio da poništi gol SPAL-a i dosudi penal za Fiorentinu zbog starta na Chiesi.

Siguran sa bijele tačke je bio Jordan Veretout za 2:1, a samo dvije minute kasnije Giovanni Simeone povećava vodstvo gostiju na 3:1.

Situacija sa VAR-om je šokirala igrače SPAL-a pa su uspjeli primiti još jedan gol, a strijelac za Fiorentinu je bio Gerson u 88 minuti.