Košarkaši BiH poraženi u Finskoj!

Košarkaška reprezentacija BiH poražena je u prvom kolu druge faze kvalifikacija z Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Japanu od selekcije Finske 85:81.

Prvu četvrtinu Finska su dobili rezultatom 22:14, a potom su napravili seriju 9:0 početkom druge. Ipak, zahvaljujući raspoloženom Nurkiću koji je u prvom poluvremenu odigrao samo devet minuta na poluvrijeme se otišlo s prednošću domaće ekipe jednocifrenom razlikom (43:34).

“Poznata” treća četvrtina se ponovo desila. Finci su na krilima sjajnog Salina koji je pogađao odakle god je želio treću dionicu igre riješili u svoju korist rezultatom 27:15 i u posljednjih deset minuta ušli s velikih +21 (70:49).

U posljednjoj dionici igre Repeša je uveo Nurkića koji je do tog trenutka odigrao samo 14 minuta, a naš najbolji igrač je pružio monstruoznu partiju, te je praktično sam vratio BiH selekciju na -3 (81:78).

Ipak, Jusuf nije mogao sve sam i Finci su u triler završnici uspjeli upisati pobjedu.