Košarkaši Srbije se šokantnim porazom od Argentine oprostili od borbe za medalju

Košarkaška reprezentacija Argentine plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je danas u četvrtfinalu u Dongguanu pobijedila favorizovanu selekciju Srbije rezultatom 97:87.

Argentinci su nešto malo bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine su imali dva poena prednosti. Srbija je imala velikih problema u napadu i u prvoj dionici postigla niti jedan poen sa linije za tri poena.

U drugoj četvrtini su se obje ekipe raspucale. Argentina je s nekoliko fantastičnih trojki malo uvećala prednost i na odmor su otišli s plus pet poena.

U drugom poluvremenu igrale su se znatno bolje odbrane, a pogotovo se to odnosi na Srbiju koja je Argentincima u trećoj četvrtini dopustila tek 14 poena. Ipak, uoči posljednje dionice imali su i dalje poen zaostatka.

I kada su svi očekivali preokret Srbije, Argentina je u finišu meča zadržala mirnoću i na kraju sasvim zasluženo izbacila favorita turnira iz borbe za medalju.

Najbolji u redovima Argentine bio je fantastični Facundo Campazzo koji je ostvario double-double učinak s 18 poena i 12 asistencija, a veliki doprinos dao je i Luis Scola sa 20 ubačenih poena.

Argentina će u polufinalu odmjeriti snage sa boljom selekcijom iz duela SAD – Francuska (sutra od 13:00).

Srbija svoje takmičenje sada nastavlja u borbi za plasman od 5. do 8. mesta.