Kovač saznao imena i razloge igrača koji su ga “otjerali” iz Bayerna

Hrvatski stručnjak Niko Kovač nije trener Bayern Munchena od utakmice u kojoj je ponižen od Eintrachta rezultatom 5:1.

Od njegovog odlaska minhenski gigant upisao je dvije izuzetno važne pobjede. U Ligi prvaka su savladali Olympiakos i 2:0 i tako osigurali narednu rundu takmičenja, dok su u Njemačkoj pregazili Borussiju.

Nakon utakmice sa ‘Milionerima’, predsjednik tima Uli Hoeness otkrio je da je nekolicina igrača bila protiv Kovača i da su ga na kraju upravo oni “otjerali” sa klupe.

Dan nakon njegove izjave Bild je otkrio ime pomenutih igrača kao i njihove razloge zbog kojih su smatrali da Hrvat mora otići iz kluba.

Thomas Müller – nezadovoljan minutažom i način na koji ga je Kovač tretirao (dobija šansu tek u slučaju povrede prvotimca).

Jerome Boateng – okrenuo je leđa treneru u momentu kada mu je stopiran transfer u PSG. Obećana mu je minutaža, ali nije dobijao veliku priliku.

Manuel Neuer – bio je uz Kovača cijelo vrijeme, ali mu je također okrenuo leđa u posljednje dvije utakmice.

Joshua Kimmich – nezadovoljan taktikom i svojom postavkom na terenu.

Javi Martinez – nezadovoljan minutažom i konstantnim udaljavanjem od tima.

Thiago Alcantara – vizionar tima mu je okrenuo leđa nakon što ga je ostavio na klupi protiv Tottenhama.

Robert Lewandowski – iako je u strašnoj formi, Poljak smatra da Kovač nije izvukao najbolje iz njega.