Kovačić zabio sjajan gol, ali ni to nije pomoglo Chelseaju: Kepa se propisno osramotio!

Nogometaši Evertona slavili su u 16. kolu engleske Premier lige protiv momčadi Chelseaja rezultatom 3:1.

Chelsea je imao čudesan niz pobjeda, no u posljednje četiri prvenstvene utakmice, ‘Bluesi’ su upisali tri poraza. Poraženi su od Manchester Cityja i West Hama, a nakon pobjede nad Aston Villom, sada su doživjeli poraz i na Goodison Parku.

S druge strane, Everton je konačno prekinuo negativnu rezultatsku seriju. Popularne ‘Karamele’ odigrale su sjajnu utakmicu i stigle do vrijedna tri boda.

Everton je poveo u petoj minuti pogotkom Richarlisona, a u 49. je Dominic Calvert-Lewin poentirao za 2:0. Tri minute kasnije, Mateo Kovačić je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora vratio Chelsea u utakmicu.

Sve dileme oko pobjednika razriješio je Calwert-Lewin svojim drugim pogotkom u 84. minuti. Ovom pogotku prethodila je katastrofalna reakcija Chelseajevog čuvara mreže, ujedno i najskupljeg vratara svih vremena, Kepe Arrizabalage.

071219Kepa1

Chelsea je ostao na četvrtom mjestu Premier lige s 29 bodova, dok je Everton privremeno skočio na 14. mjesto sa 17 osvojenih bodova.