‘Kraljevi’ silovito na Santiago Bernabeuu: Espanyol razbijen od strane Real Madrida

210924Real

Nogometaši Real Madrida su u utakmici šestog kola španske La Lige na svom Santiago Bernabeu stadionu savladali Espanyol sa uvjerljivih 4:1.

Real se dugo mučio protiv Espanyola, pa kasnije morao stizati i zaostatak, da bi na kraju ipak došao do ubjedljivog trijumfa. ‘Kraljevi’ su dominirali u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže gostujućeg tima.

Nakon devet minuta igre u nastavku Espanyol šokantno dolazi do vodstva. Jofre Carreras šutira iz teške pozicije, a Courtois loše reaguje i šalje loptu u vlastitu mrežu za 0:1.

Tim iz Barcelone se potom skroz povukao, što su Madriđani iskoristili. Do izjednačenja Real stiže u 58. minutu, kada se među strijelce upisao Dani Carvajal. Krenuli su Ancelottijevi izabranici još jače i to im se isplatilo u 75. minutu. Rodrygo je tada zabio za preokret.

Samo tri minuta poslije meč je bio riješen, obzirom da je Vinicius povisio na 3:1. No, tu nije bio kraj. U 88. minutu dosuđen je penal nad Endrickom, kojeg u pogodak pretvara Kylian Mbappe za konačnih 4:1.

Real Madrid je nakon šest utakmica na drugoj poziciji tabele La Lige sa 14 osvojenih bodova, a bod ispred sa perfektnim učinkom je ljuti rival Barcelona.