Kross golčinom donio velika tri boda Njemačkoj!

U okviru drugog kola grupe F na Mundijalu u Rusiji, selekcije Njemačke i Švedske odigrale su veoma zanimljivu utakmicu u kojoj je rezultat glasio 2:1, zahvaljujući fantastičnom golu Krossa u sudijskoj nadoknadi.

[ads1]

Od prve minute momčad Njemačke zaigrala je veoma ofanzivno, ne prepuštajući protivniku posjed lopte, jer su šveđani u prvi 10 minuta odigrali smo 6 pasova. Ipak, Švedska se ubrzo oslobodila pritiska pa su krenuli sa opasnim kontranapadima, a jedan od njih je u mrežu majstorski pospremio Toivonen u 32. minuti. Rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Njemačka je jasno krenula na sve ili ništa, pa su na otvaranju istog brzo došli do pogotka preko Reusa u 48. minuti. Nakon toga se nastavila velika ofanziva sa nekoliko velikih prilika, ali rezultat je ostao nepromjenjen zahvaljujući Olsonu koji je večeras branio fenomenalno, sve do sudijske nadokande kada je Kross poslao neodrabnji udarac za eksploziju na tribinama u Sochiju.