Krvave scene u finalu afričke Lige prvaka, Esperance novi prvak!

Esperance je novi osvajač afričke Lige prvaka. Tunižani su do naslova došli nakon 3:0 domaće pobjede protiv Al Ahlyja u uzvratnoj utakmici finala igranoj u petak u kojoj su nadoknadili 1:3 poraz iz prve utakmice.

Heroj velikog trijumfa Esperancea bio je Saad Bguir s dva pogotka. Prvi je postigao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a drugi u 54. minuti. Naslov je potvrdio Anice Badri pogotkom u 86. minuti susreta.

Za Esperance je ovo treći naslov kontinentalnog prvaka, nakon 1994. i 2011. godine, dok je Al Ahly ostao na rekordnih osam naslova prvaka Afrike, izgubivši drugu godinu zaredom finale.

Nekoliko sati prije početka finala autobus s nogometašima Al Ahlija je napadnut od strane navijača Esperancea. Vezni igrač egipatskog kluba Mohamed je zadobio lakše ozlijede.