Kvalifikacije za EP: Mađarska ŠOKIRALA Hrvatsku!

U meču 2. kola grupe E kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Mađarska je šokirala viceprvake svijeta, selekciju Hrvatske pobjedom 2:1.

Hrvati su iskoristili prvu priliku na meču i stigli su u vodstvo. Nakon jednog napada po desnoj strani lopta je stigla do Kramarića, on je loše udario loptu, ali ona srećom pronalazi Rebića koji nije bio u ofsajdu i mirno šalje loptu u mrežu.

Mađarska je u 34. minuti stigla do poravnanja. Dzsudzsak je asistirao za Szalaija, a ovaj matira Kalinića koji je loše reagovao i Mađari stižu do poravnanja.

U drugom poluvremenu su Mađari prepustili inicijativu Hrvatskoj koja nije uspjela da dođe do novog vodstva. To su iskoristili domaćini koji su nakon velike gužve došli do vodstva u 76. minuti.

Patkai se najbolje snašao u gužvi ispred Kalinića i svoj tim doveo do historijskog vodstva,  a u konačnici i do trijumfa protiv selekcije koja se u Rusiji okitila srebrenom medaljom.

Mađarska je u prošlom kolu poražena od Slovačke rezultatom 2:0 u meču 1. kola, dok je Hrvatska u Zagrebu porazili Azerbejdžan rezultatom 2:1.