Kvalifikacije za LP: Dinamo siguran protiv gruzijskog prvaka!

U prvom susretu drugog pretkola Lige prvaka Dinamo Zagreb je u Tbilisiju slavio protiv gruzijskog prvaka Saburtala s 2:0.

Pogotke za hrvatskog prvaka zabili su Mislav Oršić u 67. minuti, te Bruno Petković iz najstrože kazne u 78. minuti.

Modri u prvom poluvremenu nisu pokazali puno. Najbolju priliku imao je Mario Gavranović u 45. minuti, međutim njegov je udarac u zadnji trenutak blokirao domaći branič.

Dinamo je slomio otpor Gruzijaca u 67. minuti pogotkom Mislava Oršića. Izet Hajrović je ubacio, a Oršić pogodio za vodstvo. Pitanje pobjednika razriješeno je u 78. minuti kada je Oršić izborio penal, a Bruno Petković sigurno pogodio za 2:0.

Uzvratni susret je 30. jula pred praznim tribinama stadiona Maksimir zbog UEFA-ine kazne.