Lampardova mašinerija nastavlja gaziti: Peta uzastopna pobjeda, stradao Watford

Chelsea je u sklopu 11. kola Premeirshipa savladao Watford rezultatom 2:1 i na taj način stigao do peta uzastopne pobjede.

Frank Lampard polako slaže kockice i uspostavlja svoju filozofiju što najbolje pokazuju trenutni rezultati. I danas je londonski tim opravdao ulogu favorita protiv Watforda.

Već u petoj minuti Chelsea je stigao u vodstvo. Tammy Abraham se sjajno snašao i pogodio deveti put u ligi ove sezone na fantastičnu asistenciju Jorginha.

Na odmor se otišlo vodstvom ‘Plavaca’ od 0:1, da bi nakon deset minuta igre u nastavku gosti udvostručili prednost. Christian Pulisic je ispratio akciju i iskoristio idealnu asistenciju Abrahama.

Vratio se Watford u igri u 79. minuti. Dosuđen je penal kojeg u pogodak pretvara Deulofeu za 1:2. Međutim, više od toga domaćini nisu uspjeli napraviti pa su tako doživjeli novi poraz u Premiershipu.