LAVOVSKA USLUGA GRADSKOM RIVALU: Aguero potopio Arsenal!

City je u okviru 25. kola Premiershipa upisao rutinsku pobjedu nad Arsenalom rezultatom 3:1 zahvaljujući hat-tricku Sergija Aguera.

U 46. sekundi meča Alex Iwobi je driblao u svom kaznenom prostoru i izgubio loptu, Aymeric Laporte je ubacio u peterac, a Aguero pogađa za 1:0.

U 11. minuti meča Lucas Torreira je ubacio loptu iz kornera, Nacho Monreal je prebacio na drugu stativu, a Laurent Koscielny matira Edersona Moraesa za 1:1.

Minutu prije kraja prvog poluvremena City je ponovo stigao u vodstvo. Nakon lijepe akcije Raheem Sterling je ubacio loptu po zemlji u peterac, a Aguero postiže svoj drugi pogodak na meču za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Aguero još jednim pogotkom iz peterca, na još jednu Sterlingovu asistenciju sa lijeve strane.

Ovom pobjedom je ekipa Arsenala pala na šestu poziciju i sada je iza Manchester Uniteda. Građani su nastavili potjeru za Redsima i pritisak je sada na njihovoj strani.