Lazio preuzeo vrh Serie A: Nebeskoplavi prejaki za Mihajlovićevu Bolognu

Lazio je pobijedio Bolognu sa 2:0 u 26. kolu talijanskog nogometnog prvenstva i s utakmicom više preskočio lidera Juventus.

‘Nebeskoplavi’ su produljili niz bez poraza na 21 utakmicu (17 pobjeda i četiri remija), a protiv Bologne su upisali petu pobjedu u posljednjih šest utakmica i preuzeli vrh Serie A.

Momčad Simonea Inzaghija povela je u 18. minuti pogotkom Alberta. Samo tri minute kasnije Correa je na asistenciju Alberta povisio na 2:0 i to se na kraju pokazao kao konačan rezultat.

U nastavku utakmice poništena su dva pogotka gostima iz Bologne. Prvo gol Denswila u 53. minuti zbog igranja rukom, a onda pogodak Tomiyasua u 68. minuti jer je prethodno Palacio bio u ofsajdu.

Lazio je sada vodeća momčad Serie A sa 62 osvojena boda iz 26 odigranih utakmica, dva boda više od Juventusa koji ima utakmicu manje.

S druge strane, Bologna, koju s klupe vodi Siniša Mihjalović, nalazi se na desetom mjestu s 34 boda i 26 utakmica.