Leicesterova bajka se nastavlja: Lisice u četvrtini finala Lige prvaka!

Fudbaleri Leicestera i Seville večeras su na King Power stadionu igrali revanš utakmicu osmine finala Lige šampiona. Prvi meč u Španiji završen je pobjedom Seville rezultatom 2:1, ali večeras su Lisice idnijele pobjedu bez primljenog gola i izborili historijsko četvrtfinale.

Leicester je poveo u 27. minuti utakmice, a strijelac je nakon prekida bio kapiten domaćih Wes Morgan. Prava ludnica na stadionu nastala je u 54. minuti kada je Marc Albrighton sjajnim udarcem povisio na 2:0.

Gosti iz Seville su imali priliku izboriti produžetke u 80. minuti, ali Nzonzi nije realizovao jedanaesterac, pa su tako Lisice došle do prvog historijskog plasmana u četvrtfinale najelitnijeg kluposkog takmičenja na svijetu.