Leipzig nastavlja da oduševljava: Keita postigao golčinu protiv Freiburga!

Najprijatnije iznenađenje ove sezone u Bundesligi, ali i u Evropi, RB Leipzig, nastavlja da oduševaljava svojim igrama. U okviru 12. kola njemačkog prvenstva gostuju kod Freiburga i već nakon 2 minute igre stigli su do prednosti.

Mladi i vrlo talentovani Naby Keita uputio je pravu bombu prema golu domaćina sa velike udaljenosti i postigao zasta spektakularan pogodak. Golman Freiburga Alexander Schwolow nije imao apsolutno nikakve šanse.

Ipak, domaći su preko Niederlechnera izjednačili samo 13 minuta kasnije. Do okraja prvog poluvremena Timo Werner sa dva gola donosi novu sigurnu prenost gostima iz Lepziga. U 79. minuti konačan rezultat 1:4 postavio je Sabitzer.

Leipzig nakon nove pobjede i dalje suvereno drži prvu poziciju na tabeli Bundeslige, imaju šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bayern i jedini su tim u ligi bez poraza. Momci iz Leipziga igraju sjajnu sezonu.