Leipzig preuzeo vrh Bundeslige, Dortmund svladao Herthu

U subotu poslijepodne odigrane su četiri utakmice 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Borussia Dortmund slavila je na gostovanju kod Herthe Berling rezultatom 2:1. Gosti su nakon samo 17 minute igre vodili s 2:0, a strijelci su bili Sancho i Thorgan Hazard.

Hertha je u 34. minuti uspjela smanjiti na 2:1 pogotkom Daride. Novi problem za Dortmund uslijedio je u završnici prvog poluvremena kada je drugi žuti karton dobio Hummels.

Početkom drugog dijela Hertha je izjednačila, ali je gol na intervenciju VAR-a poništen. Unatoč brojnim napadima domaćina, rezultat se do kraja susreta nije mijenjao.

Berlinskoj momčadi ovo je bio peti uzastopni poraz, dok su gosti iz Dortmunda stigli do svoje šeste pobjede ove sezone.

U preostalim utakmicama RB Leipzig je slavio na gostovanju kod Paderborna s 3:2 i preuzeo prvo mjesto tablice. Pogotke za novog lidera Bundeslige zabili su Schick (3), Sabitzer (4) i Werner (26). Gosti su golovima Mambe (62) i Gjasule (73) samo ublažili poraz.

Dvoboji između Hoffenheima i Fortune Düsseldorf (Kramarić 6 / Hennings 87) te Kolna i Augsburga (Cordoba 86 / Niederlechner 43) završili su identičnim rezultatom 1:1.

Na ljestvici Bundeslige je trenutno RB Leipzig prvi s 27 bodova, slijede Borussia M’Gladbach i Schalke sa po 25, Bayern ima 24, a Borussia Dortmund 23 osvojena boda.