Leo Messi srušio Levante i osigurao osmu titulu Barceloni u posljednjih 11 godina!

Barcelona je u posljednjoj utakmici današnjeg programa La Lige kao domaćin savladala Levante rezultatom 1:0 i na taj način osigurala svoju osmu titulu u posljednjih 11 sezona.

Prvo poluvrijeme proteklo je u nešto slabijem ritmu sa par dobrih prilika, od kojih je Coutinho imao dvije, a Suarez jednu. Međutim, mreže su ostale netaknute i na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

Na poluvremenu u svlačionici je ostao Coutinho, a njegovo mjesto je zauzeo Leo Messi. Od tada je Barcelona zaigrala mnogo konkretnije, a idealnu priliku za promjenu rezultata je imao Rakitić, ali je bio neprecizan.

Samo par minuta nakon velike prilike hrvatskog veznjaka, na scenu stupa Messi. Primio je dobro dodavanje Vidala u šesnaestercu, mirno izbacio čuvara i lagano matirao Fernandeza za novu titulu katalonskog tima.