Leverkusen došao po bod i uspio ga osvojiti, remi u najvećem derbiju Bundeslige ove sezone

BayernBAY

Nogometaši Bayerna i Bayera podijelili su bodove na Allianz Areni u okviru 5. kola Bundeslige odigravši neriješeno 1:1.

Obje ekipe bile su izuzetno oprezne u prvom poluvremenu. Posebno se to odnosilo na goste iz Leverkusena koji su se skoncentrisali na odbranu svog gola, ali su nakon pola sata igre stigli do vodstva. Xhaka je dodao do Andricha koji je silovito šutirao po zemlji u nebranjeni dio mreže za 1:0 vodstvo Bayera.

Ipak, slavlje gostiju nije dugo trajalo. Samo devet minuta kasnije Pavlović je postigao spektakularan pogodak nakon što je primio loptu prsima, a onda poslao “bombu” iz velike udaljenosti i golman gostiju nije imao šansi. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 1:1.

Bayer se još više povukao u drugom poluvremenu i igrao je klasični bunker, dok je s druge strane Bayern silovito napadao. Iako su imali nekoliko dobrih prilika, ipak nisu uspjeli postići pogodak vrijedan pobjede i tri boda pa je ostalo konačnih 1:1.

Bayern je ostao na prvom mjestu Bundeslige s dva boda više od drugoplasiranog Leipziga, dok je Bayer sada na trećoj poziciji. U narednom kolu Bayern gostuje Eintrachtu, dok će Bayer ugostiti Holstein Kiel.