Lewandowski odlučio veliki njemački derbi, Bayern sve bliže tituli

Veliki derbi njemačkog nogometa završio je minimalnom pobjedom Bayerna. Na Signal Iduna Parku Bavarci su slavili pogotkom bivšeg igrača žuto-crnih Roberta Lewandowskog.

U prvom poluvremenu nije bilo previše dobrog nogometa, bilo je premalo prilika na obje strane. Solidne pokušaje imali su Müller i Xabi Alonso, no iz prve prave šanse Bayern je uspio doći do pogotka.

Müller je pobjegao odbrani Borussije i uputio opasan udarac kojeg je Weidenfeller uspio nogom odbraniti, ali lopta se odbila na glavu Lewandowskog koji je posprema u mrežu za 0:1. Poljak nije htio slaviti gol pošto je prije Bayerna nastupa za žuto-crne.

U nastavku je Borussia pritisnula i pokušala je doći do brzog izjednačenja. Pokušavali su Blaszczykowski i Kampl, no odbrana i Neuer su bili na mjestu. Guardiolina momčad se, netipično za nju, gotovo potpuno povukla i vrebala iz kontri.

Sastav iz Dortmunda je imao inicijativu i konstantno je pritiskao, ali nedostajalo je konkretnosti u završnici akcija. Posljednju priliku za izjednačenje imao je Reus kada je pucao iz slobodnjaka, no sjajnom reakcijom pobjedu gostima sačuvao je Neuer.