Lewandowski potopio Zvezdu, veliki preokret Mourinhovog Tottenhama!

U utakmicama petog kola grupe B Lige prvaka Bayern je deklasirao Crvenu zvezdu u Beogradu, dok je Tottenham slavio nakon velikog preokreta protiv Olympiakosa.

Nogometaši Bayerna su u Beogradu razbili Zvezdu sa 6:0, a Robert Lewandowski zabio je u samo 15 minuta drugog poluvremena čak četiri pogotka.

Bavarci su poveli pogotkom Goretzke u 14. minuti, a nakon toga je uslijedio spektakl Poljaka Lewandowskog koji je od 53. do 68. minute zabio četiri pogotka. Konačnih 6:0 postavio je Tolisso u 89. minuti.

Međutim, unatoč velikom porazu, Crvena zvezda i dalje ima realne izglede da se domogne proljeća u Europi. Za nokaut fazu u Europskoj ligi Zvezda ne smije izgubiti posljednjem kolu 11. decembra od Olympiakosa u Grčkoj.

U drugom susretu ove grupe Tottenham je nakon preokreta pobijedio Olympiakos 4:2. Grci su poveli 2:0 golovima El Arabija i Semeda, a Spursi su do kraja prvog dijela smanjili preko Allija.

Momčad Josea Mourinha zagospodarila je terenom u nastavku, a do velikog preokreta stigla je golovima Kanea (50, 77) i Auriera (73).

Bayern je vodeći s maksimalnih 15 bodova, dok je Tottenham s deset bodova osigurao plasman u osminu finala Lige prvaka. Zvezda ima tri boda, a Olympiakos jedan.