LIGA NACIJA: Hrvatska srušila Španjolsku, BiH izborila elitni rang!

Hrvatska nogometna reprezentacija je u ključnoj utakmici Lige nacija pobijedila Španjolsku 3:2 pogotkom Tina Jedvaja u 93. minuti. Vatreni će nedjelju na Wembleyju protiv Engleske igrati za prvo mjesto i plasman na završnicu.

Nakon blijedih izdanja, u Elcheu i Rijeci, Hrvatska je ponovno nalikovala onoj momčad iz Rusije, momčadi koja igra do posljednje minute.

Pred punim tribinama Maksimira Vatreni su poveli u 54. minuti nakon što je Perišić iskoristio loše dodavanje Sergi Roberta i savršeno uposlio Kramarića. Napadač Hoffenheima je rutinski zabio nemoćnom De Gei.

No, Španjolci su izjednačili nakon samo dvije minute. Isco je ubacio u sredinu, a na povratnoj lopti našao se njegov suigrač iz Reala Dani Ceballos koji zabija za 1:1. Hrvatska se nakon primljenog pogotka povukla i grčevito branila.

U trenutcima dominacije Španjolske, Hrvatska je imala korner, Modrić i Kramarić odigrali su dupli pas, a veznjak Reala je poslao savršen centaršut na drugu stativu gdje je Jedvaj neometano pogodio za 2:1.

Španjolska je u 78. minuti došla do izjednačenja. Ramos je realizirao kazneni udarac nakon što je Vrsaljko igrao rukom u kaznenom prostoru.

Do kraja se igralo potpuno otvoreno, a onda su Vatreni u trećoj minuti sudačke nadoknade postigli pobjedonosni pogodak. Brekalo je pucao, De Gea obranio, a na povratnoj lopti bio je junak Jedvaj i svojim drugim golom donio veliko slavlje na Maksimiru.