LIGA NACIJA: Italija do pobjede u sudačkoj nadoknadi!

U jedinoj jučerašnjoj utakmici iz elitnog dijela Lige nacija Italija je na u Chorzówu u sudačkoj nadoknadi s minimalnih 1:0 pobijedila Poljsku. Talijani su odigrali odličnu utakmicu, ali su promašili mnoštvo prilika.

Pravo je čudo da Italija nije postigla pogodak u prvom poluvremenu. Dvije grede te nekoliko fantastičnih intervencija poljskog vratara Szczesnyja spasile su domaćina od pogotka.

U nastavku drugog dijela probudili su se i Poljaci, pa je tako Donnarumma velikom intervencijom zaustavio udarac Grosickog u 58. minuti. Isti akteri našli su se oči u oči i u 73. minuti, a kao pobjednik je ponovno izašao talijanski vratar.

Nakon toga je Italija preuzela inicijativu, a kao nagrada za odličnu utakmicu došao je pobjedonosni pogodak Biraghija u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Italija je ovom pobjedom došla do drugog mjesta s četiri osvojena boda, dok je Poljska posljednja treća s jednim bodom. Vodeći je Portugal s maksimalnih šest bodova i utakmicom manje.