Portugal i Poljska podijelili bodove, Njemačka izgubila status nositelja!

Zadnjeg dana UEFA-ine Lige nacija odigrano je sedam utakmica, a najzanimljiviji susret igrao se u portugalskom Guimaraesu gdje su Portugal i Poljska odigrali neriješeno 1:1.

Remi znači da će i Portugal i Poljska biti nositelji u kvalifikacijama za Euro 2020. godine! Takvim raspletom status nositelja izgubila je Njemačka zbog lošije gol-razlike.

Portugalci su poveli u 34. minuti nakon što je Bayernov Sanches ubacio iz kornera i pogodio Andrea Silvu koji majstorski pogađa glavom. Napadaču Seville ovo je bio treći pogodak u posljednje četiri utakmice za reprezentaciju.

U 66. minuti Pereira grubim startom ruši Milika u kaznenom prostoru, a sudac mu pokazuje direktan crveni karton i dosuđuje kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo upravo Milik i snažnim udarcem matirao nemoćnog Beta.

Portugal je neporažen osigurao prvo mjesto skupine i plasman na završnicu Lige nacija kojoj će ujedno biti i domaćin, dok je Poljska završila posljednja sa samo dva boda.