LIGA NACIJA: Remi Njemačke i Francuske, poraz Slovenije, trijumf Walesa!

Počelo je novo UEFA-ino reprezentativno natjecanje pod nazivom Liga nacija. Prvog dana Lige nacija odigrano je devet susreta diljem Europe. Najveću pažnju javnosti privukao je susret Njemačke i Francuske.

Njemačka je u Münchenu dočekala aktualne Svjetske prvake Francuze. Iako su očekivanja od ovog dvoboja bila velika, susret je ipak remijem završio bez pogodaka. Najupečatljiviji trenutak na utakmici bio je grubi start Rudigera na Pavarda.

U skupini 1 Lige B Ukrajina je u dramatičnom susretu slavila s 2:1 na gostovanju kod Češke pogocima Konopljanke u 45. i Zinčenka u 90. minuti. Za domaćina je pogodio Schick 4. minuti susreta.

U skupini 4 Lige B Wales je na domaćem terenu deklasirao susjede iz Sjeverne Irske s 4:1. Pogotke za Wales postigli su Lawrence, Bale, Ramsey i Roberts. Počasni pogodak za goste djelo je Williamsa.

Od ostalih rezultata treba istaknuti domaći poraz Slovenije od Bugarske s 1:2, te slavlje Makedonije na gostovanju kod Gibraltara s 2:0.