LIGA NACIJA: Španjolska na kultnom Wembleyu pobijedila Englesku!

U najatraktivnijem susretu dana UEFA-ine Lige nacija Engleska nogometna reprezentacija je na kultnom Wembleyu dočekala Španjolsku. Furija je u debiju Luisa Enriquea slavila s 2:1 nakon preokreta.

Kompletan Wembley zvižducima je dočekao kapetana Španjolske Sergija Ramosa jer mu zamjeraju što je ozlijedio Mohameda Salaha u finalu Lige prvaka.

Engleska je bolje otvorila susret, a ubrzo su poveli nakon akcije Unitedovog dvojca, Lukea Shawa i Marcusa Rashforda. Shaw se u 11. minuti sjurio po lijevoj strani i odlično asistirao Rashfordu koji je zakucao loptu u mrežu Davida De Gee.

Međutim, slavlje Engleza nije dugo trajalo. Samo dvije minute nakon Rashfordovog pogotka Španjolci su izjednačili preko Saula Nigueza, kojem je to bio prvi pogodak za seniorsku reprezentaciju.

Nakon izjednačenja Furija je preuzela kontrolu i u 32. minuti preokrenula rezultat. Bayernov Thiago Alcantara sjajno je ubacio iz slobodnog udarca, a na pravom mjestu našao se Valencijin Rodrigo!

Početak drugog poluvremena obilježio je strašan sudar Carvajala i Shawa! Braniču Uniteda dugo se ukazivala pomoć, nakon čega je na nosilima iznesen s terena, a sumnja se ozljedu glave.

Na isteku sedme minute sudačke nadoknade Engleska je uspjela izjednačiti preko Dannyja Welbecka, ali je sudac opravdano poništio pogodak zbog prethodnog prekršaja na Davidu De Gei.