Švedska izborila promociju, Srbija i Kosovo do uvjerljivih pobjeda!

U posljednjem danu UEFA-ine Lige nacija odigrano je sedam utakmica, a u jedinoj utakmici Lige B Švedska je u Stockholmu s 2:0 pobijedila Rusiju i tako izborila prvu poziciju i plasman u Ligu A.

Šveđani su poveli u 42. minuti pogotkom Lindelofa, a konačnih 2:0 postavio je Berg u 72. minuti susreta. Švedska je natjecanje završila kao prva u skupini sa sedam bodova, druga Rusija ima jednak broj bodova, ali lošiju gol-razliku, posljednja je Turska s tri boda.

Srbija je bila najuvjerljivija reprezentacija Lige C svladavši Litvu u Beogradu s visokih 4:1. Pogotke za ‘Orlove’ postigli su Zulpa (51 ag), Mitrović (58), Prijović (71), Ljajić (74), dok je za goste Petravicius u 64. minuti susreta.

Crna Gora je kod kuće doživjela minimalan poraz protiv Rumunjske (0:1), a Škotska s 3:2 pobijedila Izrael uz hat-trick Celticovog Jamesa Forresta.

Fenomenalan nastup u Ligi D i promociju u viši rang Kosovo je zaključilo uvjerljivom 4:0 pobjedom protiv Azerbejdžana.