LIGA PRVAKA: Prošli Borussia, Chelsea, Lyon, i Valencia, Inter i Ajax ispali!

Liverpool, Napoli, Chelsea, Valencia, Borussia Dortmund i Lyon izborili su plasman u osminu finala Lige prvaka nakon posljednjeg kola grupne faze.

Nastup u nokaut fazu najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja ranije su izborili Barcelona, Bayern, Juventus, RB Leipzig, Manchester City, Paris Saint-Germain, Real Madrid i Tottenham Hotspur.

U grupi F Barcelona je slavila na gostovanju kod milanskog Intera rezultatom 2:1, dok je Borussia Dortmund identičnim rezultatom pred svojim navijačima nadigrala prašku Slaviju.

Barcelona je na Giuseppe Meazzi istrčala u šarenom sastavu bez Messija, Piquea, Ter Stegena i Albe. No, bez obzira na to uspjela je pobijediti Inter golovima Pereza (23) i Fatija (87). Pogodak za domaćina postigao je Lukaku (44).

Dortmund je teškom mukom pobijedio Slaviju golovima Sancha (10) i Brandta (61). Pogodak za češku momčad zabio je Soucek u 43. minuti utakmice.

U grupi G Benfica je deklasirala Zenit rezultatom 3:0, a Lyon i RB Leipzig su remizirali 2:2. Lyon je dočekao Leipzig koji je već osigurao plasman osminu finala. Nijemci su vodili 2:0 golovima Forsberga (50) i Wernera (82).

Lyon je smanjio pogotkom Aouara na samom početku drugog poluvremena, a sedam minuta prije kraja utakmice Depay zabija za 2:2 i odvodi francusku momčad u osminu finala.

Benfica nije imala izgleda za plasman u osminu finala, ali je pobjedom nad Zenitom osigurala treće mjesto u grupi i proljeće u Europskoj ligi.

Zenit je najveći tragičar jer je do završnice utakmice bio u osmini finala, a na kraju je kao posljednji u grupi završio svoj europski put za ovu sezonu.

U grupi G u direktnom dvoboju za osminu finala u Nizozemskoj Valencia je pogotkom Rodriga u 24. minuti pobijedila Ajax, pa je prošlosezonski polufinalist ostao bez nokaut faze.

Chelsea je pred svojim navijačima nadigrao Lillea rezultatom 2:1 i tako izborio plasman u osminu finala.