Lille pobjedom protiv Angersa otvorio peto kolo Ligue 1

Ekipa Lillea savladala je Angers rezultatom 2:1 u prvom susretu petog kola francuske Ligue 1.

Angers se pokazao kao nezgodan rival većini klubova u prvenstvu, ali su ipak poklekli ispred vicešampiona iz prethodne sezone.

Lilleu je pripao prvi dio utakmice, a na prvi pogodak se čekalo sve do finiša prvog poluvremena kada je mrežu zatresao  Osimhen i na taj način postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

Lille je nastavio napadati i u nastavku, što im se isplatilo u 53. minuti kada prednost udvostručuje Luiz Araujo kojem je za gol prethodno asistirao Andre, a prednost od 2:0 bila je na snazi do samog finiša.

Angers se oslanjao na kontranapade jedan od njih urodio je plodom u 88. minuti kada je Bahoken smanjio prednost domaćih i postavio, ispostavit će se, konačan rezutlat.

Lille je nakon ovog kola osigurao povratak u gornji dio tabele sa devet bodova koliko imaju još PSG, Rennes, Nica i Angers, s tim da prva tri tima imaju utakmicu manje.